Jakość i wydajność,  Komputer AiO

Czym różni się komputer AiO od zwykłego peceta i od laptopa?

Komputery All-in-One to innego rodzaju sprzęt niż zwykłe modele stacjonarne. Różnią się one także od laptopów. Znając ich przewagę nad innymi rodzajami sprzętu komputerowego, można stwierdzić, czy będą lepsze. Ich słabsze strony w porównaniu do pecetów i laptopów też warto znać.

Komputer AiO kontra typowy stacjonarny

Komputery All-in-One to innego rodzaju sprzęt niż zwykłe modele stacjonarne

W zwykłym komputerze są: monitor i osobna jednostka centralna. W modelach All-in-One jest to połączone. Wszystko, co zwykle znajduje się w jednostce centralnej, umieszczone jest za wyświetlaczem. Dwa urządzenia są w jednym, więc komputery AiO zajmują mniej miejsca. Mniej jest przy nich kabli. Wadą jest ograniczenie możliwości rozbudowy sprzętu. W zwykłym pececie można łatwo wymieniać podzespoły. Nie można zwiększyć wydajności i szybkości pracy modeli AiO. Trzeba od razu przy zakupie ocenić potrzeby swoje czy swojej firmy na czas obecny i na bliską przyszłość. To komputery wydajne i nowoczesne, więc niemożność zmiany ich podzespołów to nie jest duży problem. Zalety takich komputerów to także:

  • estetyczny wygląd,
  • cicha praca,
  • energooszczędność,
  • większa mobilność.

Sprzęt typu All-in-One czy laptop?

Komputery All-in-One to innego rodzaju sprzęt niż zwykłe modele stacjonarne

Łatwiej wziąć ze sobą jeden sprzęt komputerowy niż monitor i jednostkę centralną. Tę samą zaletę mają także laptopy. Komputery AiO mogą być dużo większe niż notebooki. Jest to idealny sprzęt do biura, ponieważ duży ekran to komfortowa przestrzeń robocza. Można je zawiesić, co przydaje się w czasie prezentacji. Jeden i drugi sprzęt łatwo się przewozi czy przenosi z miejsca na miejsce. AiO to bardziej komfortowy wybór do pracy w biurze. Jeśli potrzebny jest sprzęt komputerowy, na którym popracuje się w podróży, to lepszy jest laptop. Ten rodzaj sprzętu został stworzony z myślą o wygodnym korzystaniu z niego w dowolnym miejscu. By komputer All-in-One mógł tak posłużyć, musiałby nie być duży. Korzystne by było wtedy także, aby miał ekran dotykowy.

Który typ sprzętu jest najlepszy, to zależy od indywidualnych potrzeb. Wersja jednostka i monitor w jednym to dobry wybór do pracy w biurze. Taki rodzaj jest lepszy niż sprzęt stacjonarny, jeśli chce się ułatwić przenoszenie komputera. Lepsze są komputery AiO także wtedy, gdy jest mało miejsca. To, jak się prezentują, także jest ich przewagą nad modelami stacjonarnymi. To, co jest wspólne dla sprzętu All-in-One, zwykłych pecetów i laptopów, to zróżnicowanie oferty. Można wybierać między sprzętem różnych cenionych firm. Komputery AiO mają różną wielkość, różne typy wyświetlacza oraz różne podzespoły. Można dopasować sprzęt do potrzeb.