HP ProBook,  Laptopy HP

Laptop do pracy dla zajętego biznesmena

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat stał się jeszcze bardziej nieprzewidywalny. Nauczyła nas ona wielu rzeczy. Na przykład pracować z dowolnego miejsca na ziemi. Szybko wdrażać plany, bo konkurencja nie śpi. A także znosić ograniczenia. Przedmioty codziennego użytku, które zawsze były z nami, nabrały nierzadko nowego przeznaczenia. Zajęliśmy się tutaj kryteriami wyboru Laptopa dla firmy, a jego przykładem niech będzie HP ProBook (którego bogata oferta tutaj: itnes.pl). I do niego niech prowadzą wszystkie odniesienia, choć temat chcemy traktować uniwersalnie.

Pandemia zakłóciła łańcuch dostaw na całym świecie i rynek laptopów, jak i pozostałe, dopiero się regeneruje.

W jaki sposób, nie zagłębiając się w niekończące się porównanie cech, wybrać laptopa na maraton użytkowania?

Dostęp do sieci przez Wi-Fi

Laptop powinien zagwarantować użytkownikowi możliwość bycia zawsze w kontakcie. Możliwość łączenia się z szybkim Internetem to wyznacznik swobody. Warto zwrócić uwagę na modele z najnowszą technologią Wi-Fi 6E i współpracę z siecią telefoniczną na poziomie 4G lub wyższą.

Procesor – serce komputera i pamięć RAM

Laptop powinien zagwarantować użytkownikowi możliwość bycia zawsze w kontakcie

Laptop jest potrzebny przede wszystkim do aktywnej i intensywnej pracy, co oznacza, że nie może się zawieszać przy korzystaniu z oprogramowania do wizualizacji statystycznej wykorzystującej pliki o wielu setkach tysięcy rekordów. Za wydajność odpowiada przede wszystkim procesor. Intel Core i5 to jednostka, która spełnia wymogi wyżej opisanej sytuacji. Optymalna pamięć RAM do wielozadaniowości to co najmniej 8 GB. Z nią nie trzeba długo czekać na pobranie ciężkich prezentacji.

Jasność wyświetlacza

Dla wielu praca z laptopem wiąże się z treściami wizualnymi. Grafika i wideo wymaga, by wyświetlacz był kontrastowy i dokładnie odwzorowywał kolory, a także zapewniał szeroki kąt widzenia.

Zwrócić należ uwagę również na jakości powłoki antyrefleksyjnej. W czasie dnia przyjdzie pracować w różnych okolicznościach. Warto wybrać modele o wysokim wskaźniku nit aby nie widzieć swojego odbicia podczas pracy w pomieszczeniu o dużym naświetleniu.

Szybkość ładowania

Ważne jest, aby laptop mógł długo pracować na jednym ładowaniu, nawet podczas dnia, który zawiera niestandardową liczbę godzin. Żywotność baterii to ten parametr, który o tym decyduje. Nie powinna być mniejsza niż 10 godzin, by uniknąć przykrych konsekwencji związanych z nagłym i nieprzewidzianym odłączeniem.

Na rynku dostępne są modele z technologią szybkiego ładowania i to kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę.

Zdajemy sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje tematu do końca, ale są to ważniejsze uwagi na w kwestii parametrów dobrego laptopa do firmy