HP ProBook

Laptopy biznesowe HP

Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się jaki laptop do Twojej codziennej pracy wybrać? Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się laptopy HP. Jak wygląda oferta HP pod tym względem? Jakie serie laptopów biznesowych HP może nam zaoferować? Czym każda seria się charakteryzuje? Na wspomniane wyżej pytania, odpowiedzi znajdziesz w niniejszym krótkim artykule. Zapraszamy zatem do lektury.

Laptopy HP w wersji biznesowej podzielić możemy zasadniczo na trzy serie. Jest to mianowicie seria ProBook, EliteBook oraz ZBook. Poniżej znajdziemy opisy każdej z nich.

Laptopy biznesowe HP serii ProBook

Najnowsza wersja laptopa HP z serii ProBook to seria o nazwie G8

Najnowsza wersja laptopa HP z serii ProBook to seria o nazwie G8. Jest to laptop o dużej mocy i wytrzymałości. Został on bowiem wyposażony w bardzo dobry procesor Intel Core i5 1135. Laptop ten dysponuje też stosunkowo wytrzymałą baterią, w związku z tym idealnie nadaje się np. gdy wybieramy się w delegację. Konstrukcja ekranu tego laptopa jest cienka, o stosunkowo niewielkiej przekątnej ekranu. ProBook jest smukły i posiada ciekawy design. Dla każdego z nas, a zwłaszcza dla osób, które prowadzą firmę i muszą zabezpieczyć istotne informacje, jak np. dane osobowe, kluczowa jest kwestia bezpieczeństwa. Co może nam zaoferować ProbBok G8 w tym względzie? Laptop ten został wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie zabezpieczające o nazwie HP Wolf Pro Security Edition. Należy wspomnieć, że ów produkt jest zaopatrzony w zintegrowany czytnik linii papilarnych. Widzimy więc, że firma podchodzi z dużą powagą do kwestii bezpieczeństwa i wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Przy zachowaniu dość konkurencyjnej ceny, ProBook może okazać się bardzo dobrym wyborem.

Specyfikacja laptopa ProBook 650 G8:

 • Windows 10 Pro (możliwość aktualizacji do Windowsa 11)
 • Procesor Intel Core i5 1135
 • 16 GB pamięci RAM
 • Karta graficzna Intel Iris Xe Graphics
 • Dysk SSD 256 GB.

Laptopy HP w wersji biznesowej podzielić możemy zasadniczo na trzy serie

Laptopy biznesowe HP serii EliteBook

Najnowsza generacja laptopów serii EliteBook ujrzała światło dzienne w styczniu 2022 roku. Najnowsza seria komputera nosi nazwę EliteBook G9. Komputer ten wyróżnia się bardzo zaawansowanym systemem zabezpieczeń, dzięki czemu w sposób skuteczny chroni przez różnego rodzaju cyberatakami oraz sprawnie przywraca funkcjonalność urządzenia w następstwie takiego ataku.  Laptopy wyposażone są w najnowsze i sprawdzone oprogramowanie zabezpieczające system operacyjny. Jeżeli zatem zależy w sposób szczególny na bezpieczeństwie naszych danych, powinniśmy rozważyć zakup tej maszyny.  Komputer charakteryzuje się smukłym oraz estetycznym wykonaniem. Producent zapewnia również nas, że maszyny poddawane są rygorystycznym testom na wytrzymałość, dzięki czemu nie powinniśmy martwić się o uszkodzenia w czasie podróży. Maszyna również bardzo szybko się ładuje. Po podłączeniu do ładowania, po upływie 30 minut, urządzenie naładuje się do 50% pojemności baterii. Laptop serii 800 wyróżnia się na rynku posiadaniem certyfikatu Intel Evo. Certyfikat ten daje nam gwarancję, że laptop sprawdzi się przy wykonaniu złożonych zadań, wymagających wielu otwartych aplikacji, korzystaniu z multimediów itp. Modele z serii G9 800 charakteryzują się nieco wyższą ceną, lecz przekłada się ona na jakość produktu.

Specyfikacja laptopa EliteBook z serii 800 G9:

 • Procesor Intel Core i5 1135
 • 8/16 GB pamięci RAM
 •  Dysk 256/512 GB SSD
 • Windows 10 Pro (możliwość aktualizacji do Windows 11)
 • Karta graficzna Intel Iris Xe Graphics.

Laptopy biznesowe HP serii ZBook

Najnowsze komputery serii ZBook, to komputery dziewiątej generacji. Możemy wśród nich wyróżnić kilka modeli oznaczonych numerami 14-16. Są to najdroższe laptopy HP spośród wszystkich serii, które wymieniliśmy. Komputer ten przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników.  Maszyna charakteryzuje się wysokiej jakości obudową, bardzo wygodną klawiaturą oraz dużą liczbą złącz. Wyróżnia je także trzyletnia gwarancja.  Wybór tego laptopa jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli w swojej codziennej pracy wykonujesz skomplikowane projekty graficzne. Komputer ten idealnie nadaje się do projektowania wspomaganego komputerowo.

Specyfikacja laptopa Zbook G9:

 • Windows 11 Pro 
 • Procesor Intel Core i5 1240P
 • Karta Graficzna Intel Iris Xe Graphics
 • 16 GB pamięci RAM
 • Dysk SSD  512 GB.