HP EliteBook,  HP ProBook,  HP ZBook,  Laptopy HP

Sprzęt komputerowy dla profesjonalistów – laptopy HP

Szukając sprawdzonego, nowoczesnego notebooka dla firmy, warto zwrócić uwagę na laptopy HP. Firma od lat dostarcza rozwiązania biznesowe, które mają uznanie na całym świecie. Komputery przenośne z serii biznesowych ProBook, EliteBook czy ZBook cechuje doskonała wydajność, parametry oraz możliwości. Niemal każdy profesjonalista, używający laptopa do codziennej pracy może znaleźć dla siebie odpowiedni model wśród komputerów HP.

Wybór laptopa dla biznesu

Współczesne firmy i instytucje, ich pracownicy i osoby zarządzające rzadko kiedy mogą sprawnie i wydajnie pracować bez odpowiedniego sprzętu komputerowego. Oczywiście w zależności od specyfiki branży wymagania mogą być różne, jednak najczęściej poszukiwany laptop powinien zapewniać dobrą wydajność, wysoką mobilność i parametry użytkowe. Produkty takie jak laptopy HP są w stanie spełnić zróżnicowane wymagania, a dzięki kilku liniom produktowym wpisują się w różne budżety na sprzęt. Warto przy wyborze urządzenia uwzględnić:

 • procesor, ilość rdzeni, częstotliwość taktowania, pamięć cache, dodatkowe technologie,
 • pamięć RAM – wielkość, prędkość, technologia,
 • pamięć masowa – dysk SSD, ewentualnie hybryda na dane,
 • możliwości graficzne,
 • przekątna i rozdzielczość ekranu,
 • wielkość urządzenia, waga,
 • wydajność i czas pracy na baterii,
 • złącza oraz technologie komunikacyjne,
 • inne rozwiązania niezbędne w codziennej pracy.

O wyborze optymalnego laptopa może decydować także budżet, jaki ma być na niego przeznaczony. Dużą rolę odgrywa także wsparcie użytkownika, warunki gwarancyjne, kompatybilność sprzętowa z niezbędnym do pracy oprogramowaniem.

Propozycje marki HP

Dostępne w sprzedaży biznesowe laptopy HP mogą sprawdzać się w bardzo różnorodnych zastosowaniach. Współczesne modele posiadają wydajne konfiguracje, skupiające się na dostarczeniu określonej funkcjonalności. W modelach laptopów HP do zastosowań firmowych spotkać można:

 • wydajne, a zarazem energooszczędne procesory najczęściej Intel generacji 11 lub 12 albo AMD Ryzen,
 • szybką pamięć RAM do 32, a nawet 64 GB zapewniającą płynną pracę,
 • dysk SSD na system, niezbędne aplikacje i dane dla wysokiej wydajności dostępnej niemal od razu po uruchomieniu,
 • czytelne matryce o wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu, w różnych wariantach przekątnych,
 • kompaktową i poręczną konstrukcję z wydajną baterią o długim czasie działania.

W zależności od wybranej serii notebooków HP, dostępne są także zróżnicowane dodatkowe rozwiązania zwiększające produktywność sprzętu i możliwości ich użytkowników.

Wydajne i poręczne laptopy HP ProBook

Seria HP ProBook cechuje się solidnością i dobrym stosunkiem jakości do ceny. Obejmuje małe, jak i większe laptopy HP, często z podświetlaną klawiaturą i częścią numeryczną, a także notebooki o konstrukcji hybrydowej. Idealna do standardowych rozwiązań biznesowych.

Biznesowe laptopy HP EliteBook dla profesjonalistów

EliteBook firmy HP są serią laptopów dla profesjonalistów, zapewniającą optymalną mobilność i wydajność. Łączą w sobie także nowoczesny design, wygodne elementy sprzyjające komfortowej, nawet całodziennej pracy. Mogą być także wyposażone w elementy sprzyjające wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, na przykład moduł TPM czy czytnik linii papilarnych.

Mobilna stacja robocza HP ZBook

Laptopy HP ZBook należą do szczególnej linii produktów. Jej zamysł to zamknięcie maksymalnej wydajności w obudowie komputera przenośnego, aby nawet zaawansowana praca mogła być wykonywana w każdym miejscu. Mobilne stacje robocze mają doskonałe parametry, najwyższe modele procesorów, obszerną pamięć RAM i masową, a także dochodzące nawet do 17 cali przekątne ekranów.

Dlaczego warto sięgnąć po sprzęt HP?

Rozwiązania marki HP dedykowane dla biznesu cieszą się niesłabnącą od lat popularnością. Szeroki wybór modeli pozwala na zakup komputera, który spełni najważniejsze wymagania, mieszcząc się w budżecie i zapewniając długą, bezawaryjną pracę. Laptopy HP z serii biznesowych mają także sprawny serwis i świetne wsparcie techniczne, które nawet w razie ewentualnej awarii pomaga w znalezieniu optymalnego rozwiązania problemu. Obok wielu innych marek proponujących sprzęt komputerowy dla profesjonalistów amerykańska firma HP może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i doskonałymi opiniami wśród użytkowników.