Serwery Dell PowerEdge

Serwery Dell PowerEdge – najważniejsze informacje

Serwery Dell PowerEdge – najważniejsze informacje

Dell to jedna z najbardziej popularnych firm sektora IT. Działa ona z sukcesami na rynku bardzo już od ponad 40 lat. Od samego początku swojego działania firma pięła się na rynku w bardzo szybkim tempie. Ostatecznie osiągnęła status wiodącego producenta różnych modeli komputerów. W ofercie marki dostępne jest wiele serwerów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat linii Dell PowerEdge.

Serwery Dell PowerEdge – najważniejsze informacje

Posiadanie własnego serwera to bardzo ważna kwestia. Dzięki niemu osoby, które prowadzą różne działalności gospodarcze mogą liczyć na większy komfort i swobodę niż w przypadku korzystania z hostingu. Na rynku można znaleźć wiele różnych sprzętów tego typu. Szczególną uwagę warto przywiązać do serwerów marki Dell z linii PowerEdge.

Poszczególne serwery oferowane przez markę Dell różnią się od siebie między innymi rodzajem obudowy obudowy. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ konstrukcja urządzenia wiąże się bezpośrednio z tym w jaki sposób można umieścić serwer i o jakie dodatkowe możliwości można go rozbudować.

Warto zaznaczyć, że serwery PowerEdge Dell mogą posiadać jedną z trzech rodzajów obudów:

  1. Rsck (R) – jest to obudowa, która umożliwia montaż w szafach serwerowych. Świetnie się sprawdza, kiedy w planach jest stworzenie bardziej rozbudowanej infrastruktury.
  2. Tower (T) – swoim wyglądem bardzo przypomina komputer stacjonarny. Jest to wolnostojąca jednostka, którą można ustawić w dowolnym miejscu.
  3. Modular (M) – ma bardzo kompaktowy i wygodny kształt, można go zamontować w specjalnych obudowach typu VRTX. Bardzo ważne jest to, obudowa jest interfejsem dla wszelkich podzespołów.

Warto zaznaczyć, że w nazwie poszczególnych modeli oprócz liter znajdują się też cyfry. Każda z nich ma jakieś znaczenie:

  • pierwsza cyfra informuje o serii, z której pochodzi dany serwery. Cyfry 1 do 3 dotyczą serii podstawowej, 4 – 6 serii średnio zaawansowanej, a 7 – 9 zaawansowanej.
  • druga cyfra to nawiązanie do generacji. Najnowsza generacja serwerów jest oznaczona cyfrą 14.
  • trzecia cyfra dotyczy rodzaju zastosowanego procesora. 0 to Intel Xeon, 15 to AMD, a 25 to dwie jednostki AMD.

Najnowsza generacja serwerów Dell PowerEdge – najważniejsze funkcje

Serwery Dell PowerEdge oferują szereg wartych uwagi funkcji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na system Lockdown. Jest to absolutna nowość, która pojawia się dopiero w sprzętach 14. generacji. Umożliwia ona m.in. wyłączanie możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian konfiguracyjnych, co automatycznie blokuje działania niepożądane.

Kolejną nowością jest funkcja Drift Detection, która pozwala na wykrycie wszelkich odchyleń, które są niepożądane w porównaniu do konfiguracji pierwotnej.

Używając serwerów 14. generacji można także wyłączać i włączać porty USB, dzięki czemu pracownicy nie będą mogli korzystać z pendrive’ów. Serwer umożliwia też efektowne zarządzanie kluczami do dysków samoszyfrujących poprzez skrypty, co przyczynia się do znacznego uproszczenia procesu zarządzania dostępem do danych i sprawia, że informacje szyfrowane mogą zostać odczytane tylko przez użytkowników autoryzowanych.

Najnowsze serwery Dell mają także narzędzie Live Optics, które pozwala nadzorować całe środowisko serwerowe i sprawdzać dokładnie jego funkcjonowanie.

Co jeszcze oferuje Dell?

Bardzo dużym atutem jest to, że marka Dell zapewnia swoim użytkownikom pełne wsparcie i możliwość dopasowania urządzeń do potrzeb. W przypadku 14. generacji mowa o trzech dostępnych wariantach. Pierwszy z nich to Basic oferujący podstawowe, główne funkcje. Kolejną opcją jest ProSupport, zapewniający o wiele bardziej rozległe wsparcie techniczne. Usługi świadczy się przez tydzień 24 h/ dobę. Ostatnią i najbardziej zaawansowaną możliwością jest ProSupport Plus, który oprócz funkcji dostępnych przy ProSupport dodatkowo zapewnia wsparcie indywidualnego opiekuna, co znacznie ułatwia i przyspiesza załatwienie wielu spraw.

Serwery Dell PowerEdge są naprawdę warte polecenia. Warto bliżej zapoznać się z informacjami na ich temat.