Serwery Dell,  Serwery Dell PowerEdge

Serwery Dell – najnowsze rozwiązania

Dell jest jedną z najstarszych na rynku firm technologicznych z sektora IT. Jej początki sięgają 1984 roku, kiedy to Michael Dell, kiedy Michael Dell założył firmę PC’s Limited w swoim akademickim pokoju na terenie uniwersytetu w Teksasie. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się sprzedażą klonów komputerów IBM PC XT. Po czterech latach działalności i zmianie nazwy na Dell Computer Corporation firma zadebiutowała na giełdzie. Od tego momentu kontynuowała dynamiczny rozwój, aż w końcu na przestrzeni lat stała się największym producentem komputerów osobistych na przełomie wieków. Aktualnie Dell jest także czołowym producentem serwerów.

Historia serwerów Dell

Z ważniejszych wydarzeń w historii firmy Dell warto wspomnieć, iż była ona prekursorem internetowej sprzedaży rozpoczętej w roku 1966, na rok przed dobrze znanym Amazonem. Pierwszymi maszynami Della mogącymi być sklasyfikowanymi jako serwery, były prezentowane w roku 1990 modele 433TE oraz 425TE. Oba stworzono w oparciu o procesor Intel 80486DX. Były to, jak na tamte czasy, przełomowe urządzenia, które od konkurencji odróżniały się nie tylko kwestiami technicznymi, ale także oferowano je w konkurencyjnych cenach.

Przeskoczmy teraz nieco, aż do roku 1996, kiedy to na rynku pojawia się pierwszy z serwerów linii PowerEdge. Ta linia modelowa kontynuowana jest po dziś dzień i to właśnie maszyny z takich serii dominują dzisiejszy rynek serwerowy. Obecnie producent oferuje serwery Dell w wersji PowerEdge w obudowie tower oraz serwery PowerEdge w obudowie rack.

Jeśli zamierzamy tworzyć rozbudowane centra przetwarzania danych, które obejmują szafy, to serwery DELL EMC PowerEdge Rack stanowią doskonały wybór do implementacji w takim środowisku.

Serwery PowerEdge Tower

Serwery PowerEdge w obudowie typu tower to rozwiązania łatwe w instalacji, zarządzaniu i automatyzacji w środowiskach biurowych i brzegowych. Wykazują się cichą i energooszczędną pracą, a także kompaktowymi obudowami. Dostępne są w dwóch konfiguracjach:

  • pojedynczej jednostki obliczeniowej – sprawdza się doskonale w codziennych zastosowaniach biznesowych,
  • podwójnej jednostki obliczeniowej – przeznaczona jest do bardziej zaawansowanych zadań, takich jak obliczenia, wirtualizacja i wykorzystywanie sztucznej inteligencji.

Ich projekt uwzględnia zrównoważony rozwój, wyposażone są w zaawansowane systemy chłodzenia wielowektorowego oraz oprogramowanie OpenManage Power Manager, co pozwala na utrzymanie niskich temperatur nawet przy wzrastającym obciążeniu pracy. Umożliwiają:

Jeśli zamierzamy tworzyć rozbudowane centra przetwarzania danych, które obejmują szafy, to serwery DELL EMC PowerEdge Rack stanowią doskonały wybór do implementacji w takim środowisku.

  • lepsze zarządzanie wydatkami i dają pewność, iż nie przekroczymy budżetu, za sprawą serwerów, które dotrzymują kroku najnowszej technologii,
  • ograniczenie złożoności infrastruktury IT przy pomocy serwerów łatwych do obsługi i zarządzania,
  • ochronę danych za sprawą odpornej na cyberataki architektury z zabezpieczeniami znajdującymi się na każdym z etapów cyklu życiowego serwerów.

Serwery DELL PowerEdge Rack do montażu w szafach

Jeśli zamierzamy tworzyć rozbudowane centra przetwarzania danych, które obejmują szafy, to serwery DELL EMC PowerEdge Rack stanowią doskonały wybór do implementacji w takim środowisku. Ich główną zaletą jest zdolność do obsługi znacznych ilości pamięci masowej w centrach danych, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności przetwarzania oraz minimalnych całkowitych kosztów obsługi. Jeżeli chcemy stworzyć mniejszego centrum danych lub potrzebujemy pojedynczego serwera, rodzina serwerów DELL PowerEdge Rack oferuje także modele o mniejszych wymiarach, które są idealne do standardowych zastosowań. Warto zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami DELL EMC, aby dokonać właściwego wyboru idealnego serwera dla naszej firmy.

Należy również wspomnieć, że serwery DELL PowerEdge Rack pomagają w znaczącym zwiększeniu produktywności, która stanowi podstawę nowoczesnego biznesu. Zwiększenie wydajności może sięgać nawet do 90%, przy jednoczesnym minimalizowaniu przestojów w pracy infrastruktury, co jest typową uciążliwością w przypadku wielu innych podobnych urządzeń. Celem marki Dell jest nieustanne ulepszanie oferowanych serwerów, aby oferować najlepsze z możliwych rozwiązań. Warto postawić na doskonałą jakość dostępną w atrakcyjnej cenie i dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów (zapraszam do kliknięcia w ten link i eksploracji tematu).