Jak usprawnić telekonferencje?
W obecnych czasach coraz częściej konferencje przeprowadzane są zdalnie. Jest to podyktowane zarówno wpływem pandemii, jak i wygodą oraz potrzebami konsumentów, na ciągle rozwijającym się rynku. Możliwość rozmowy na odległość otwiera drogę do klientów spoza kraju oraz zmniejsza koszty związane z dojazdem do biura i wynajmowaniem powierzchni. Dzięki takim rozwiązaniom niepotrzebne są już ogromne sale konferencyjne, a każdy uczestnik spotkania ma możliwość połączenia się z dowolnego miejsca na ziemi. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam, czym są systemy konferencyjne oraz dlaczego warto z nich korzystać.
Systemy konferencyjne – czym są?
Systemy konferencyjne mają za zadanie ułatwić przeprowadzanie spotkań i konferencji, dzięki uproszczeniu systemu udzielania i odbierania głosu uczestnikom. Dodatkową zaletą jest możliwość przeprowadzenia głosowania, automatycznie licząc oddane przez obecnych na konferencji głosy. Co więcej, zebrane dane możemy z łatwością eksportować do zewnętrznego systemu (np. na serwery firmy czy prosto do raportu podsumowującego).
Umożliwiają także pracę, na różnych platformach i w pomieszczeniach o różnych rozmiarach, co sprawia, że niezależnie od tego, czy pracujemy w domu, biurze lub przebywamy obecnie w hotelu podczas wyjazdu służbowego, możemy bezproblemowo wykorzystać system konferencyjny. Większość tego typu urządzeń jest na tyle kompaktowa, że z łatwością możemy zabrać je z sobą do walizki.
Dlaczego warto korzystać z systemów konferencyjnych?
Głównym powodem, dla którego warto korzystać z systemów konferencyjnych, jest uproszczenie obsługi spotkania oraz wygoda, jaką z sobą niosą. Jak można się domyślić, urządzenia te, mogą pełnić wiele ról, zależnie od tego, gdzie właśnie przebywamy. Poniżej postaraliśmy się odpowiedzieć, dlaczego warto korzystać z tych udogodnień:
- W biurze:
- Osobisty asystent – dzięki wykorzystaniu systemu konferencyjnego możesz usprawnić pracę swoją i innych, dzięki gwarantowanej obsłudze wszystkich zadań administracyjnych, takich jak spotkania za pośrednictwem Zoom, czy Microsoft Teams, poczta głosowa, czaty i kalendarze.
- Obsługa tłumaczeń symultanicznych – jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy tłumacza na spotkaniu, taki system zdecydowanie ułatwi mu pracę, dzięki możliwości wyboru słuchanego kanału. Dzięki temu rozwiązaniu tłumacz będzie mógł słuchać mówiącego i tłumaczyć jego wypowiedzi na innym kanale.
- W domu:
- Spotkania Zoom – urządzenia tego typu są stworzone do komunikacji i zawsze w pełni gotowe do sprawnej i szybkiej inicjacji spotkania. Wykonywanie i odbieranie połączeń oraz udostępnianie treści nigdy nie było łatwiejsze. Co więcej, pozwalają na zdalne zarządzanie przez dział IT, jednocześnie dając możliwość samodzielnej konfiguracji.
- Wygłuszanie dźwięku – podczas pracy zdalnej często zdarzają się nieplanowane hałasy, od dźwięków przejeżdżających samochodów, przez dzieci w za drzwiami, aż po budowę za oknem czy remont za ścianą. Systemy tego typu wygłuszają dźwięki otoczenia i są w stanie wyciszać mikrofon, kiedy nie mówisz, co zdecydowanie pozwala oszczędzić stresu i zapewnia wysoki komfort użytkowania.
Lenovo ThinkSmart – czyli odpowiedź firmy na potrzeby konsumentów
Firma Lenovo wprowadziła na rynek serię systemów konferencyjnych Lenovo ThinkSmart, w odpowiedzi na liczne głosy użytkowników. Oferuje zarówno w pełne pakiety, w których znajdziemy wszystkie potrzebne urządzenia do wyposażenia sali konferencyjnej w biurze, jak i pojedyncze systemy, skierowane do usprawnienia już istniejących pomieszczeń konferencyjnych i domów. Udogodnienia te są wyposażone w procesory Intel Core, najnowszej generacji, pozwalające na szybką i efektywną pracę nawet przy dużych obciążeniach. Co więcej, umożliwiają, zależnie od wybranego, interesującego nas urządzenia, obsługę zdalną i dotykową. W ofercie firmy znajdziemy także kamery zaprojektowane z myślą o telekonferencji zapewniające szerokokątny obraz wideo oraz inne funkcje, takie jak rozpoznawanie tablicy. Dodatkowo aplikacje takie jak ThinkSmart Manager pozwalają pracownikom IT zarządzać i chronić flotę ThinkSmart w całym przedsiębiorstwie.