Laptopy ASUS

ASUS ExpertBook B5 B5402C zaliczane do zaawansowanych technologicznie komputerów

Laptopy ASUS ExpertBook B5 B5402C to wysokiej jakości urządzenia mobilne, które idealnie nadają się do prac biurowych. Sercem tych urządzeń jest 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-1155G7 jedenastej, najnowszej generacji, który zapewnia wydajną i efektywną pracę. Co więcej, urządzenia zaopatrzone są w 14-calowy ekran w rozdzielczości maksymalnej wynoszącej 1920×1080. Obraz Full HD zapewnia głębię koloru i doskonałe parametry widzenia. Warto dodać, że matryca laptopa charakteryzuje się jasnością na poziomie aż 400 nitów. Producent komputerów zastosował w tym urządzeniu matrycę WV. Co oznacza skrót WV? Otóż, informuje on użytkownika, że komputery te cechują się szerokimi kątami widzenia i doskonałym odwzorowaniem kolorów. Ekran posiada podobne parametry jak matryce IPS. Na pokładzie tych urządzeń znajduje się system operacyjny Windows 11 Professional.

ASUS ExpertBook – poręczny, funkcjonalny i nowoczesny

Laptopy od firmy ASUS ExpertBook B5 B5402C wyróżniają się także wieloma walorami jeśli chodzi o wprowadzanie danych

Profesjonalne laptopy ASUS ExpertBook B5 B5402C posiadają 40 GB pamięci RAM, oraz 1 TB SSD i 256 GB SSD lub 512, w zależności od konkretnej konfiguracji. Co istotne, oferowane są także konfiguracje, w których pamięć może wynosić aż 2 TB na dysku SSD. Na pokładzie urządzenia znajduje się także zintegrowana karta graficzna Intel Iris Xe eligible. Czym jeszcze zaskakuje ten sprzęt? Posiada on liczne interfejsy i złącza, wśród których można wymienić między innymi 1 wejście HDMI 1.4, combo audio (jack 3,5 mm) oraz RJ45 Gigabit Ethernet. Oprócz powyższego, w tym komputerze producent zastosował 1 wejście USB 2.0 Type-A oraz USB 3.2 Gen 2 Type-A. Ponadto, znajdują się tam również 2 wejścia Thunderbolt 4. Warto dodać, że Thunderbolt 4 jest bardzo pomocnym rozwiązaniem, gdyż umożliwia on transmisję danych i obrazu a także zasilanie sprzętu.

Bezpieczne logowanie do komputerów dzięki czytnikom linii papilarnych

Wysokojakościowe, inteligentne laptopy ASUS ExpertBook B5 B5402C na pokładzie urządzeń posiadają również czytnik kart MicroSD, Wi-Fi oraz Bluetooth. Ponadto, sprzęt ten wyróżnia się wieloma zabezpieczeniami, co jest bardzo istotne zwłaszcza w biznesowym użytku. Na komputerach bardzo często znajdują się prywatne wiadomości z hasłami, danymi i innymi niezbędnymi informacji. Aby w pełni zabezpieczyć te dane oraz dostęp do komputera, można korzystać z czytnika linii papilarnych, który ułatwia logowanie do sprzętu wyłącznie jednym przyciskiem palca. Co istotne znajduje się tam również system Windows Hello, który także ułatwia logowanie się za pomocą kamerki. W tej linii komputerów biznesowych producent zastosował układ szyfrowania TPM 2.0 Trusted Platform Module, który w sposób szczególny zwiększa bezpieczeństwo poprzez tworzenie i przechowywanie kluczy kryptograficznych.

Laptopy od firmy ASUS idealne do zadań biznesowych

Laptopy od firmy ASUS ExpertBook B5 B5402C wyróżniają się także wieloma walorami jeśli chodzi o wprowadzanie danych. Otóż, na ich pokładzie znajduje się klawiatura podświetlana, która umożliwia pracę w niekorzystnych warunkach i po zmierzchu. Dodatkowo, podświetlana klawiatura diodami ledowymi podkreśla piękny design urządzenia. Jeśli chodzi o pozostałe komponenty tego urządzenia, warto wiedzieć, że na pokładzie urządzenia znajduje się bateria 63 Wh, 3-ogniwowa litowo-jonowa. Bez wątpienia dużą zaletą tych laptopów jest ich stosunkowo niska waga, która wynosi jedyne 1,3 kilograma. Obudowana wykonana jest ze stopów aluminium oraz stopów magnezu. Tak lekki laptop można zabrać ze sobą wszędzie, w podróż biznesową, do pracy. Ten profesjonalny sprzęt oferowany jest w stonowanych, biznesowych kolorach, dlatego doskonale będzie współgrał z każdym charakterem pracy. W drodze podsumowania warto pamiętać, iż wyżej wymienione komputery z serii biznesowej posiadają:

  • procesor 11 generacji Tiger Lake,
  • rozdzielczość ekranu wynoszącą następująco: 1920×1080 (wariant Full HD),
  • szerokie kąty widzenia, które oferuje matryca WV,
  • zintegrowaną kartę graficzną Intel Iris Xe eligible,
  • Wi-Fi 802.11ax.