Laptopy ASUS

Laptopy ASUS ExpertBook

Należy mieć świadomość, że laptopy ASUS ExpertBook cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem nie tylko dlatego, że są niewielkich rozmiarów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że producent wyposażył wspomniane produkty w ekrany o świetnych parametrach i solidne podzespoły.

Moc urządzenia

Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane będą mogły korzystać z jednego z dwóch procesorów Intela 11. generacji. Można zdecydować się na model Core i7-1195G7 lub Core i5-1155G7. Ponadto pracodawca i pracownicy nie będą musieli obawiać się, że zabraknie im pamięci RAM. Otrzymają do dyspozycji od 16 do GB typu DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Godny uwagi jest również fakt, że laptopy ASUS ExpertBook B7 zostały wyposażone przez producenta w dysk SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB.

Należy mieć świadomość, że laptopy ASUS ExpertBook cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem nie tylko dlatego, że są niewielkich rozmiarów

Należy mieć świadomość, że bardzo często wymienianym atutem urządzenia przez użytkowników jest dużo systemów łączności. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt posiada modem umożliwiający obsługę sieci 5G, Bluetooth w najnowszej wersji 5.2, a także moduł Wi-Fi 6. Warto wiedzieć, że świetnie prezentuje się także zestaw portów. Składają się na niego bowiem 2x USB 3.2 typu A, HDMI 2.0b, 2x Thunderbolt 4 czy micro HDMI (RJ45 LAN).

Dwa wyświetlacze

Godny uwagi jest fakt, że wyświetlacz w omawianym modelu ma przekątną wynoszącą 14 cali. Ponadto można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów. Pierwszy został wyposażony w matrycę prezentującą obraz w rozdzielczości FullHD (1920 x 1200 pikseli). Jasność w tym przypadku wynosi 500 nitów. Z kolei druga wersja ma większą rozdzielczość. Wynosi ona 2560×1600 pikseli. Należy mieć jednak świadomość, że jasność będzie tutaj wynosiła 400 nitów.

Laptopy ASUS ExpertBook B7 nie są oczywiście zaliczane do najlżejszych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno pierwsza, jak i druga matryca są dotykowe. Ponadto wyświetlają 100% palety barw sRGB. Warto wiedzieć, że obraz jest prezentowany w formacie 16:10. Godny uwagi jest również fakt, że dzięki wąskim ramkom otaczającym ekran, wyświetlacz zajmuje 81% powierzchni panelu frontowego.

Należy mieć świadomość, że według zdecydowanej większości użytkowników konstrukcja prezentuje się nie tylko estetycznie, ale również bardzo elegancko. Laptopy ASUS ExpertBook B7 nie są oczywiście zaliczane do najlżejszych. Waga notebooka wynosi bowiem 1,44 kilograma. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duży wpływ na wspomniany ciężar ma bateria. Producent podjąć decyzję o umieszczeniu we wnętrzu silnego ogniwa o pojemności 63 Wh. Można mieć dzięki temu pewność, że urządzenie będzie pracowało kilka godzin bez sięgania po baterię.