Lenovo ThinkBook

Lenovo ThinkBook – sprzęt stworzony dla biznesu

Niektóre laptopy są wręcz stworzone dla biznesu. Tak jest chociażby z urządzeniem Lenovo ThinkBook, które wyposażono w ultraszybki procesor, wydajną kartę graficzną, a także specjalnie zaprojektowaną obudowę. Tutaj każdy szczegół przemawia za tym, by wykorzystać ten sprzęt do zadań biznesowych.

Wydajność mówi wszystko

Lenovo ThinkBook to laptop, którego sercem jest szybki, mobilny procesor AMD Ryzen z serii 5000 (https://www.amd.com/pl/partner/ryzen-5000-series-desktop). Dodatkowo w skład urządzenia wchodzi karta graficzna Radeon, która zapewnia maksimum wydajności i to nawet w trakcie realizacji bardzo wymagających projektów graficznych. Na uwagę zasługuje również potężny zasób pamięci urządzenia. Laptop może pomieścić aż 2 TB danych, które są magazynowane na wyjątkowo szybkich nośnikach SSD. Dzięki temu sprzęt ten może z łatwością zapisywać, edytować i przenosić nawet bardzo duże pliki. Mało tego! Wysoka wydajność SSD pozwala na jeszcze efektywniejsze zarządzanie nieograniczonymi zbiorami niewielkich plików tekstowych, co ma istotne znaczenie w trakcie pracy biurowej.

Efektywna organizacja pracy

Urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób, by jak najbardziej poprawić komfort pracy jego posiadacza. W tym celu wyposażono je we wszystkie niezbędne łącza i – co najważniejsze – umieszczono gniazda w łatwo dostępnych miejscach. Mowa tu o funkcjonalnym, ładującym USB-C, HDMI, a także czytniku kart pamięci. Laptop Lenovo ThinkBook to również efektywne zarządzanie ciepłem. Dzięki funkcji inteligentnego chłodzenia sprzęt ten zapewnia właściwą wydajność termiczną, co ma istotne znaczenie w kontekście utrzymania właściwego i optymalnego stopnia wydajności pracy. W ramach tej funkcji urządzenie zostało wyposażone w duży, wydajny wentylator, większe rurki odprowadzające ciepło, a także w efektywniej pracujące radiatory.

Audio + wideo = maksimum efektywności


Ważnym atutem laptopa Lenovo ThinkBook jest jego specjalnie zaprojektowany wyświetlacz. Mowa tu o platformie sprzętowej, która nie tylko zapewnia możliwość efektywnego odtwarzania treści multimedialnych w najwyższej, dostępnej jakości, ale też gwarantuje możliwość obsługi poprzez subtelny dotyk (funkcja opcjonalna). Co więcej, praca z tym wyświetlaczem nie będzie męcząca, gdyż został on skonstruowany z myślą o oczach użytkownika. To z kolei oznacza, że nawet długotrwała praca przy komputerze nie przełoży się na dyskomfort narządu wzroku. Z kolei w odniesieniu do dźwięku zastosowano specjalny, wygładzający przebieg akustyczny system Whisper Voice, który nie tylko zapewnia krystaliczne brzmienie, ale też eliminuje niepożądane dźwięki (np. krzyk dzieci, szczekanie psów itd.).

Nowoczesny system łączności

Laptop Lenovo ThinkBook został skonstruowany w ten sposób, by zapewnić jego użytkownikowi maksymalną wydajność w trakcie realizacji połączeń. W tym celu wyposażono go m.in. w WIFI 6, które zapewnia doskonałą jakość transmisji i to nawet wówczas, gdy trzeba będzie skorzystać z przeciążonej sieci korporacyjnej. Na uwagę zasługuje też obecność interfejsu Bluetooth, za pomocą którego można przesyłać małe lub średnie pliki i to bez konieczności wykorzystania niezbędnej do pracy sieci WIFI. Mało tego! Interfejs Bluetooth sprawdzi się również wtedy, gdy trzeba będzie skorzystać z funkcji streamingu audio w trakcie konferencji.

Dopracowany w szczegółach

Nie ulega wątpliwości, że laptop Lenovo ThinkBook jest dopracowany pod każdym względem. Mówiąc o designie, nie sposób przejść obojętnie obok charakterystycznej, dwukolorowej obudowy, która – co ważne – w większości została wykonana z ultralekkiego aluminium. Warto też zwrócić uwagę na zaledwie 5 mm ramki, które zapewniają jeszcze lepszy odbiór wyświetlanych treści. Oznacza to, że aż 85 procent całej obudowy zajmuje ekran, co ma istotne przełożenie na wyższą efektywność pracy. Warto też dodać, że na tak dużym ekranie zmieści się znacznie więcej treści, co oczywiście ograniczy konieczność ciągłego i męczącego przewijania treści witryny.

Podsumowując, laptop Lenovo ThinkBook waży zaledwie 1.5 kilograma. Ale jest to „najlepiej zagospodarowane 1.5 kg” w branży IT.