Microsoft Surface Pro

Wszystko o tabletach Microsoft Surface PRO 8

Tablet Microsoft Surface Pro 8 to urządzenie, które łączy w sobie moc laptopa i elastyczność tabletu oraz wszystkich tych urządzeń, które są pomiędzy nimi. Tablet ten ma wbudowaną podpórkę i trzynastocalowy ekran dotykowy. Jest to pierwszy komputer z kategorii dwa w jednym, który zbudowany został na platformie Intel Evo, a zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej wykorzystywać możliwości systemu Windows 11. Jest to najpotężniejsza odsłona PRO.

Tablety Microsoft Surface Pro 8 – jego najważniejsze zalety zalety

Surface Pro 8 jest tabletem bardzo wszechstronnym. Można na nim pisać w trybie komputera przenośnego, prezentować na wielu ekranach, używać w trybie stacjonarnym. Można na nim podpisywać również umowy biznesowe. Jest tabletem typowo do pracy, dla przedsiębiorców i poradzi on sobie w każdej sytuacji.

Tablet Microsoft Surface Pro 8 to urządzenie, które łączy w sobie moc laptopa i elastyczność tabletu oraz wszystkich tych urządzeń, które są pomiędzy nimi.

Tablety Microsoft Surface Pro 8 – jego cechy i funkcje

Urządzenie to zawiera wersje systemu operacyjnego, takiego jak Windows 11 Home, który dotyczy klientów indywidualnych oraz Windows 10 lub 11 Pro Edition. Ta już ósma generacja tabletu zawiera najlepsze cechy Surface Pro. Ma on ekran PixelSense Flow Display i jest większy od typowego wyświetlacza. Jego działanie wspiera technologia obrazu Dolby Vision i Adaptive Color Technology, ponieważ działa w wyższej rozdzielczości. Największe wrażenie wywołuje częstotliwość odświeżenia, która przeskakuje automatycznie do stu dwudziestu Hz i płynnie obsługuje za pomocą rysika, albo dotykowo.

Tablety Microsoft Surface Pro 8 wykorzystują także funkcjonalność Dynamic Refresh Rate, zaczerpniętą z Windows 11. Dzięki temu znacząco poprawia się jego wydajność wprowadzania piórem, bardziej płynnie działa przewijanie dotykiem.

Nowy model klawiatury zawiera także pióro Surface Slim Pen 2. Rysik ładuje się w gnieździe specjalnie dla niego przeznaczonym nad klawiszami i posiada wbudowany silnik hapatyczny. Dzięki temu ma się wrażenie pisania na papierze. Przeprojektowana końcówka sprawia, że pióro to ma zmniejszoną latencję, a także wyższą precyzję.

We wnętrzu Surface Pro 8 dodano wsparcie dla Thunderbolt 4, a także klasyczny port do ładowania, czyli Surface Connect

Jak wygląda wnętrze tabletu Surface Pro 8?

We wnętrzu Surface Pro 8 dodano wsparcie dla Thunderbolt 4, a także klasyczny port do ładowania, czyli Surface Connect. Oznacza to, że można podłączyć do niego wiele zewnętrznych ekranów 4K, można używać także pamięci zewnętrznej oraz połączyć tablet z zewnętrznym GPU. Wówczas zamienia się on w peceta gamingowego.

Surface Pro 8 działa pod kontrolą quadcore11 generacji od Intela. Natomiast maksymalna ilość pamięci RAM wynosić może aż trzydzieści dwa gigabajty.