Laptopy HP

Laptopy HP 250 G9 – budżetowe rozwiązanie wysokiej jakości

Laptopy HP 250 G9 charakteryzują się przystępną ceną oraz bezawaryjnością. W środku tych biurowych laptopów znajdziesz: bardzo wydajny dysk SSD, karty graficzne marki Intel oraz ilość pamięci, która pozwoli Ci bezproblemowo pracować z dokumentami i skoroszytami. Laptopy HP 250 G9 są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych biznesów, które muszą zmieścić się w ograniczonym budżecie, jednak pragną pracować na profesjonalnym, wydajnym sprzęcie.

Podstawowe parametry

Laptopy z tej serii posiadają 15,6” ekrany. Komfort użytkowania wzmacnia rozdzielczość 1920×1080, tworząca efekt full HD. Laptopy posiadają od 8 do 16 GB ramu, co wystarczy pracownikom biurowym, przeprowadzającym nawet najbardziej skomplikowane wyliczenia. Każdy z laptopów z serii 250 G9 wyposażony jest w dysk SSD, który poprawia wydajność pracy komputera. Operują na systemie operacyjnym Windows – aż do wersji Windows 11 Pro. Modele umożliwiają odbywanie wygodnych telekonferencji – posiadają wbudowaną kamerę internetową, która pozwoli Ci na spotkania face-to-face z każdego miejsca.

Dysk SSD

Dysk SSD różni się od często występującego w laptopach dysku HDD. W tym rodzaju dysku występuje pamięć NAND Flash, w przeciwieństwie do talerza obecnego w HDD. Dyski SSD uzyskują przewagę nad HDD przez możliwość pracy w wysokich temperaturach, które nie wpływają istotnie na ich wydajność. Czy wiedziałeś, że dyski SSD pracują około 2-2,5 razy szybciej niż tradycyjne dyski HDD? Ze względu na obecność dysku SSD, laptopy HP 250 G9 okazują się niezwykle wydajne i niezastąpione dla pracowników korporacji i biur rachunkowych.

Karta graficzna

Modele zawierają w sobie jedną z dwóch kart graficznych: Intel Iris Xe Graphics oraz Intel UHD.

Intel Iris Xe Graphics jest kartą graficzną, która wykazuje integrację z procesorem laptopa – co za tym idzie, laptop w nią wyposażony nie potrzebuje zewnętrznej karty graficznej. Jest to stosunkowo nowy rodzaj karty graficznej, który pojawił się na rynku pod koniec 2020 roku. Jest 2x bardziej wydajna niż Intel UHD. Ten wariant karty graficznej umożliwia pełne, bezproblemowe korzystanie z aplikacji, należących do pakietu Adobe, takich jak: Adobe Photoshop, Illustrator czy też Lightroom – dlatego laptopy wyposażone w te kartę graficzną są doskonałym, budżetowym rozwiązaniem dla grafików.

Intel UHD jest poprzednikiem karty graficznej Intel Iris Xe Graphics. Tak jak wcześniej opisana Iris jest zintegrowaną z procesorem kartą graficzną. Kartę te można znaleźć w innych flagowych, biznesowych modelach, takich jak: Dell Vostro/XPS oraz Lenovo Yoga.

Procesor

W modelu 250 G9 znajdziesz procesory Intel Core – rozpoczynając od procesorów starszej generacji oznaczonych i3, kończąc na stosunkowo nowszych i7 vPro. W zależności od procesora cena modelu będzie się wahać – gdyż nowsze procesory są po prostu droższe. Jednak z większą ceną w parze idzie większa wydajność procesora. Intel Core i7 vPro jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem z możliwych, które zawierają się w laptopach HP 250 G9 – właśnie on nada się dla najbardziej wymagających pracowników, którzy w swojej pracy potrzebują wysokiej wydajności procesora oraz bezproblemowej obsługi programów graficznych. Laptopy HP 250 G9 z wbudowanym procesorem i3 nadadzą się do podstawowych zadań biurowych oraz prowadzenia telekonferencji, natomiast te zawierające procesor i5 vPro są rozwiązaniem łączącym przystępność cenową i jakość procesora.

Cena

Laptopy HP 250 G9 można zakupić już od około 2500 złotych – co, patrząc na ich specyfikację nie jest dużą kwotą. Ceny modeli, zawierających procesory:

  • Intel Core i7 vPro plasują się na poziomie około 4200 złotych,
  • Intel Core i5 vPro mieszczą się w przedziale 3200-3600 złotych,
  • Intel Core i3 wynoszą około 2550-2820 złotych.

Należy jednak pamiętać, że ceny zmieniają się ze względu na ciągłe wahania cen kart graficznych i procesorów, trwające od dobrych paru lat. Miej na uwadze, że cena jest również zależna od ilości wbudowanej pamięci oraz rodzaju dysku – laptopy posiadające dysk SSD nieraz są droższe w porównaniu z laptopami o podobnej specyfikacji, które posiadają dysk HDD.